Primăria Drăgoteşti are un sediu nou

imageimageimageimageimageimage

Noul sediu al Primăriei Drăgoteşti, Dolj, a fost inaugurat, şi a presupus o investiţie de peste 700.000 de lei, realizată cu fonduri de la Consiliul Judeţean Dolj. La inaugurare, in prezenţa a sute de persoane, primarul comunei Drăgoteşti, Dumitru Dinca, a spus că modernul sediu are peste 10 birouri complet utilate şi va deservi activitatea administraţiei locale în condiţii optime.

Clădirea dispune de o sală pentru desfăşurarea şedinţelor de consiliu local, birouri pentru evidenţa populaţiei, asistenţă socială, registru agricol etc. "In urmă cu patru ani, am făcut un contract cu dumneavoastră, locuitorii comunei, şi ne-am asumat realizarea unor obiective. După realizarea alimentării cu apă, drumuri şi poduri, a venit rândul ca, astăzi, să inaugurăm această clădire pentru care am depus toate eforturile sa găsesc cea mai bună soluţie, astfel încât cheltuiala să fie cea mai mică", a spus primarul comunei Drăgoteşti.